Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
pl en sv
Ekskluzywny apartamentowiec z garażem podziemnym przy ul. Dynasy 18 w Warszawie

W samym sercu Śródmieścia, w okolicy Krakowskiego Przedmieścia, w przepięknej zabudowie z okresu dwudziestolecia międzywojennego, wybudowaliśmy ekskluzywny wielokondygnacyjny budynek, który składa się z przestronnych apartamentów oraz zautomatyzowanego wielopoziomowego garażu podziemnego. Historia terenu, na którym zlokalizowana jest inwestycja sięga XVIII wieku i wiąże się ściśle z księciem Karlem Ottonem von Nassau-Siegenem, znanym jako książę Denassów, od którego wzięła się nazwa tej części Śródmieścia, zniszczonej znacznie w czasie II Wojny Światowej. Po dawnych Dynasach została jedynie ul. Dynasy, gdzie pobudowaliśmy pierwszy od przeszło 70 lat budynek, który jest odzwierciedleniem nowoczesnego stylu z zachowaniem elementów z minionej epoki poprzez zaokrąglenie budynku, dzięki czemu idealnie wkomponowuje się w otaczający teren oraz zabudowę. Apartamentowiec powstał na skarpie, przez co między przeciwległymi ścianami jest około siedmiu metrów różnicy, co wymagało zastosowania specjalistycznych technologii inżynieryjnych, w tym ścian szczelinowych oraz dodatkowych zabezpieczeń i wykopu podstropowego. Budynek wyposażony jest w  windy – osobowe i samochodowe a elewacja została wykonana z wysokojakościowego szlachetnego kamienia i wykończona szklanymi płytami odbijającymi okoliczną zieleń, co spowodowało nadanie dawnego wizerunku tego pięknego miejsca.

Autorzy Projektu:

arch. Grzegorz Stiasny, arch. Jakub Wacławek, współpraca Janina Rygiel

ARE STIASNY/WACŁAWEK sp. z o.o.

F.B.I. TASBUD S.A. ul.  Balaton 20, 01-981 Warszawa Centrala: tel.  +48 22 834 26 47, tel./ fax  +48 22 865 53 00 e-mail: biuro@fbitasbud.pl REALIZACJA: ACTIVEDESIGN
Facebook LinkedIn