Project Description

TASBUD SVERIGE AB spółka akcyjna prawa szwedzkiego należąca do Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD rozpoczyna kolejną budowę w mieście Göteborg, w dzielnicy Kålltorp.

Inwestorem Östra Kålltorp jest FRAMTIDEN BYGGUTVECKLING AB, wchodząca w skład Framtiden Group – największego szwedzkiego przedsiębiorstwa użyteczności publicznej odpowiedzialnego za zasoby miasta Göteborg w tym za zasoby mieszkaniowe. Jest to już kolejna współpraca inwestora Framtiden Group z TASBUD SVERIGE AB, po zakończonej z sukcesem i oddanej do użytkowania niedawno budowie osiedla Saffransgatan w dzielnicy Gårdsten w Goteborgu.

Rejon Kålltorp jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic miasta Göteborg. W malowniczym obszarze wokół parku Renströmska powstaje aktualnie blisko 600 nowych mieszkań dla rodzin, studentów i seniorów, a także liczne obiekty dedykowane najmłodszym, w tym przedszkole i szkoła.

TASBUD SVERIGE AB realizuje inwestycję w najbardziej rozbudowanej formule Design&Build&Fit-Out obejmuje ona budowę 3-ech kompleksów budynków, które posiadać będą od 6 do 10 kondygnacji, w tym jedną podziemną. Projekt zakłada w pierwszym etapie powstanie 159 mieszkań o powierzchniach do 90 m2 z balkonami i ogródkami na parterze, mieszkańcy korzystać będą mogli również świetlicy oraz sauny, która znajdzie się na terenie osiedla.

TASBUD SVERIGE AB przy realizacji inwestycji Östra Kålltorp zastosuje wiele rozwiązań proekologicznych w budownictwie, w czym ma duże doświadczenie. Konstrukcja budynków powstanie w całości z elementów prefabrykowanych, zakładając wykorzystanie ścian wewnętrznych prefabrykowanych pełnych, zewnętrznych ścian prefabrykowanych dwuwarstwowych, prefabrykowanych klatek schodowych oraz balkonów. Z  uwagi na stosowanie elementów prefabrykowanych w licznych inwestycjach oraz posiadanie własnej proekologicznej fabryki modułów i prefabrykatów w technologii żelbetowej i betonowej, Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD jest cenionym ekspertem w zakresie nowoczesnej prefabrykacji, chętnie wybieranym przez inwestorów.

Oprócz zastosowania technologii prefabrykowanej, mającej pozytywny wpływ na środowisko, m.in. dzięki redukcji śladu węglowego oraz ilości powstających podczas procesu budowlanego odpadów, jak również skróceniu czasu realizacji procesu budowlanego, w projekcie TASBUD SVERIGE AB zaplanowała między innymi wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Dach inwestycji pokryją panele fotowoltaiczne produkujące czystą energię, które pozwolą obniżyć koszty korzystania z budynków przez przyszłych mieszkańców.