Project Description

Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD rozpoczęła budowę w trybie generalnego wykonawstwa osiedla Leśna Sonata w Sopocie. Inwestycja powstaje w malowniczym Przylesiu, nieopodal Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a swoją nazwę zawdzięcza sąsiedztwu słynnej Opery Leśnej.

Kompleks posiadać będzie 9 kondygnacji, w tym 2 podziemne, mieszczące przestronny garaż, wyposażony w stanowiska dla samochodów elektrycznych. Osiedle składać się będzie z ponad stu luksusowych apartamentów, dla wygody mieszkańców powstanie również część z lokalami usługowymi, a na ostatniej kondygnacji taras widokowy do wspólnego użytku mieszkańców. Nowoczesna, kaskadowa bryła budynków, inspirowana modernizmem posiadać będzie pokryte zielenią dachy. Wyzwaniem inżynierskim jest posadowienie kompleksu, gdyż jest budowany w pobliżu skarpy. Leśna Sonata wyróżniać się będzie wszechobecną zielenią.

Oprócz porośniętych roślinnością dachów, osiedle posiadać będzie przestronne tarasy o powierzchni do 63 m2, ozdobione rosnącymi w donicach drzewami, a także ogródki o powierzchni nawet 95 m2. Aby odsłonić widok na leśne wzgórze, z którym graniczy działka, inwestycja układa się we wzór litery V. Najbliższa okolica osiedla obfituje w malownicze trasy spacerowe i punkty widokowe. Leśną Sonatę dzieli od nich tylko kilkanaście minut spaceru.
Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji również tzw. „klub mieszkańca” – miejsce spotkań i aktywności wyposażone m.in. w duży ekran, stół, siedziska i aneks kuchenny, a także takie atrakcje dla dzieci jak: drabinki, materace oraz tablice do rysowania. Jest to niezwykłe miejsce, które sprzyja nawiązywaniu relacji międzyludzkich, które jest jedną z najważniejszych potrzeb życia każdego człowieka.

Atutem Leśnej Sonaty, poza jej niezwykle atrakcyjnym położeniem, jest również najwyższa jakość inwestycji, gwarantowana przez wykorzystanie najlepszych materiałów, m.in. płyt elewacyjnych, szklanych balustrad i drewnianych okien w mieszkaniach. Korytarze w częściach wspólnych pokryją eleganckie tapety, podświetlane lustra i okładzina w kolorze drewna.

Inwestorem projektu jest Cordia Polska, należąca do międzynarodowej Grupy Futureal z siedzibą na Węgrzech, jednej z największych grup deweloperskich i inwestycyjnych Europy Środkowej. To już kolejna współpraca z deweloperem Cordia Polska, Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD jest również generalnym wykonawcą nietuzinkowej inwestycji w skandynawskim stylu powstającej na warszawskim Bemowie.

www.cordiapolska.pl/sopot/lesna-sonata/