Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
pl en sv
F.B.I. TASBUD S.A. uczestnikiem konferencji Infrastruktura Polska & Budownictwo 2018

08.02.2018 r. w Hotelu Westin w Warszawie odbyła się konferencja „Infrastruktura Polska & Budownictwo” organizowana przez Executive Club. Wiceprezes F.B.I. TASBUD S.A., dr inż. Andrzej Czapczuk był jednym z prelegentów i uczestniczył w panelu dyskusyjnym pt. „Dynamika i kierunki rozwoju inwestycji".

W tym roku konferencja skupiła się na zagadnieniach dotyczących postępu technologicznego i innowacji produktowych, które coraz prężniej wkraczają na rynek. Zwrócono uwagę na tendencję wzrostową w budownictwie, która stanowi wyzwanie dla inwestorów i firm wykonawczych. Dyskutanci podjęli tematy transportu publicznego, biorąc pod uwagę potrzeby wdrażania rozwiązań w duchu zrównoważonego rozwoju. Przedstawili swoją perspektywę realiów rynkowych po zmniejszeniu współfinansowania inwestycji infrastrukturalnych z funduszy europejskich.

W trakcie panelu dyskusyjnego z udziałem dr inż. Andrzeja Czapczuka omawiano  następujące tematy:

  • Jak poradzić sobie po zmniejszeniu współfinansowania inwestycji infrastrukturalnych z funduszy europejskich? Realizacje  inwestycji w formule PPP jako przykład sprawnego finalizowania projektów.
  • Stabilność funkcjonowania wykonawców a skuteczność i efektywność procesu inwestycyjnego.
  • Otoczenie instytucjonalne a proces inwestycyjno-budowlany. Jak ewoluuje polskie prawo i czy zmiany te są zgodne z oczekiwaniami?
  • Zabezpieczania stosowane przez inwestorów a optymalizacja ryzyka finansowego wykonawcy w kontekście  ciągłości realizacji inwestycji.

Wiceprezes podkreślał, że doświadczenie zdobyte poprzez ponad 30 - letnią obecność na rynku, przyczyniło się do tego, iż zarówno inwestorzy, jak i podwykonawcy oraz instytucje finansowe postrzegają F.B.I. TASBUD S.A. jako firmę godną zaufania.

fot. Executive Club

F.B.I. TASBUD S.A. Balaton 20, 01-981 Warszawa Tel växel: tel.  +48 22 834 26 47, tel./ fax  +48 22 865 53 00 e-postadress: biuro@fbitasbud.pl REALISATION: ACTIVEDESIGN
Facebook LinkedIn