Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
pl en sv
F.B.I. TASBUD S.A. – medlem av Förening Initiativ av Familjeföretag

F.B.I. TASBUD S.A. gick med i den nya föreningen – Initiativ av Familjeföretag (IFR). Det är den största organisationen i Polen som sammansluter familjeföretag.

IFR grundades 2008 i Warszawa på initiativ av personer som företräder business-miljöer, akademiker och expertgrupper. Föreningen är för närvarande den största organisationen i vårt land som företräder miljöer av familjeföretag. Föreningens uppdrag är att bygga på ekonomisk frihet, rättsstatsprinciper och civilsamhälle, vars grundpelare är miljön av familjeföretag.

Styrelseordförande av F.B.I. TASBUD S.A., Bogdan Czapczuk och vice styrelseordförande av F.B.I. TASBUD S.A, doktor- ingenieur Andrzej Czapczuk som företrädare av styrelse av Familjeföretag med lång erfarenhet deltar gärna och stödjer initiativ som gäller familjeföretag. IFR möjliggör företaget F.B.I. TASBUD S.A. att utbyta erfarenheter med andra föreningens medlemmar  och dela med sig av kunskaper från många områden.  

F.B.I. TASBUD S.A. Balaton 20, 01-981 Warszawa Tel växel: tel.  +48 22 834 26 47, tel./ fax  +48 22 865 53 00 e-postadress: biuro@fbitasbud.pl REALISATION: ACTIVEDESIGN
Facebook LinkedIn