Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
pl en sv
5 PYTAŃ DO P.O. KIEROWNIKA PROJEKTU PAWŁA MAŁYSZA
  1. W jaki sposób nowa siedziba Domu Kultury KADR zmieni oblicze dzielnicy Mokotów?

Mam nadzieję, że to miejsce będzie gromadziło dużą widownię i zachwycało ją już od przestąpienia progu budynku. Już 21 kwietnia obiekt został przekazany Zamawiającemu, jednak na oficjalne otwarcie będzie trzeba jeszcze poczekać. W tym czasie planowane są spektakle teatralne, więc będzie można obejrzeć budynek przy okazji wydarzeń artystycznych.

  1. Dlaczego budynek DK KADR jest wyjątkowy?

Aspektów jest bardzo dużo, przede wszystkim chciałbym zwrócić uwagę na jego różnorodność, można wyróżnić 6 typów elewacji, czyli prawie wszystkich jakie są możliwe do zastosowania. A to jedynie w zewnętrznej części budynku.

  1. Co wyróżnia budynek na tle innych domów kultury?

Przede wszystkim są to słynne już PIKSELE, które same w sobie są autorskim projektem F.B.I. TASBUD S.A. Zostały zaprojektowane w oparciu o wieloetapową konstrukcję. Materiały najwyższej jakości były sprowadzane do Polski, a samo składanie elementów odbywało się na miejscu. Piksele mogą tworzyć przestrzenne obrazy, które można dynamicznie zmieniać w zależności od efektu, jaki chce dana osoba uzyskać.

  1. Które pomieszczenie budynku podoba Ci się najbardziej?

Osobiście uważam, że duże wrażenie robi pomieszczenie przeznaczone na studio fotograficzne. Wewnątrz została zainstalowana cyklorama – płynne przejście pomiędzy podłogą a ścianą, pozwalające stworzyć powierzchnię bez cieni i jakichkolwiek krawędzi, często jest wykorzystywana w fotografii. Uważam, że wszystkie zastosowania umieszczone w tej sali znacznie usprawnią prace fotografom.

  1. Jak mógłbyś podsumować zakończoną budowę?

Realizacja DK KADR była wyzwaniem, który w moim odczuciu zakończył się sukcesem. Składa się na niego dokładność i rzetelność wykonania, zastosowanie autorskich rozwiązań oraz zachwycający efekt końcowy - który sprawia, że budynek może stać się wizytówką nie tylko dzielnicy, ale także całego miasta.

F.B.I. TASBUD S.A. Balaton 20, 01-981 Warszawa Tel växel: tel.  +48 22 834 26 47, tel./ fax  +48 22 865 53 00 e-postadress: biuro@fbitasbud.pl REALISATION: ACTIVEDESIGN
Facebook LinkedIn