Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
pl en sv
Zawieszono wiechę na budynku Miasteczka Wawer

Pod koniec września Generalny Wykonawca inwestycji – F.B.I. TASBUD S.A. oficjalnie zawiesił wiechę na budynku kompleksu Miasteczka Wawer. Było to symboliczne zakończenie prac pierwszego etapu budowy osiedla, który zakończył się przed harmonogramowym terminem.

Spotkanie w gronie Inwestora, przedstawicieli budowy i nadzoru, biura sprzedaży, banku, architektów, projektantów oraz znakomitych zaproszonych gości, w tym lokalnych mediów odbyło się 24 września na terenie inwestycji przy ul. Bysławskiej 82. Zawieszenie wiechy wieńczące zakończenie pierwszego etapu inwestycji jest symbolicznym elementem, który ma według tradycji przynieść budowie pomyślność. Według harmonogramu prac, inwestycja zostanie oddana do użytku w trzecim kwartale 2020 roku, co warte odnotowania jednak - Generalny Wykonawca znacząco wyprzedza założony harmonogram.

Oprócz oficjalnego zawieszenia, spotkanie stało się także dobrą okazją do rozmów nt. perspektyw regionu dzielnicy Wawer. Oprócz zaplecza mieszkalnego, budynki przeznaczone będą także do funkcji usługowych. Dzięki Miasteczku Wawer, osiedle i mieszkańcy zyskają dodatkowo lokale gastronomiczne oraz usługowe, a to wpłynie nie tylko na atrakcyjność osiedla, ale również na rozwój lokalnego biznesu oraz wzrost zatrudnienia.

– Realizowana przez nas inwestycja polegająca na budowie osiedla podąża w dobrym kierunku, a prace wykonywane są zgodnie z planem i wewnętrznym reżimem F.B.I. TASBUD S.A. Cieszymy się, że Inwestor zaufał naszemu doświadczeniu, bo to potwierdza, że oferowana przez nas jakość prac ma wpływ na rozwój rejonu i całego miasta; jako duża firma o polskim kapitale zajmująca się generalnym wykonawstwem mamy silną pozycję na rodzimym rynku. Jako Generalny Wykonawca z 35-letnią tradycją tworzymy obiekty wysokojakościowe, a dzięki projektowi inwestora: Miasteczka Wawer należącego do grupy Mera Pnefal – także ciekawe architektonicznie a tym samym miłe dla oka, wpisujące się w architekturę rejonu – komentował podczas wydarzenia dr inż. Andrzej Czapczuk, V-ce Prezes i Dyrektor Generalny Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD S.A.

Sama inwestycja powstaje z myślą o mieszkańcach ceniących bliskość natury, a jednocześnie oczekujących dobrego połączenia z centralną częścią stolicy i centrami biznesu Mokotowa i Centrum Warszawy. Wyższe kondygnacje budynków pozwalają dostrzec las i piękną panoramę miasta. Inwestycja, mimo że jest otaczana przez zielone obszary rekreacyjne, jest bardzo dobrze skomunikowana – niespełna 1 km od inwestycji znajduje się stacja Warszawa Falenica z wygodnym połączeniem SKM i Kolejami Mazowieckimi. Newralgiczne położenie obiekt zyskuje także dzięki powstającej południowej obwodnicy miasta, a także pobliskiemu wjazdowi na most Południowy, które zostaną oddane do użytku – podobnie jak Miasteczko Wawer – w 2020 roku.


F.B.I. TASBUD S.A. ul.  Balaton 20, 01-981 Warszawa Centrala: tel.  +48 22 834 26 47, tel./ fax  +48 22 865 53 00 e-mail: biuro@fbitasbud.pl REALIZACJA: ACTIVEDESIGN
Facebook LinkedIn