Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.
pl en sv
Uroczysty odbiór pierwszego budynku inwestycji zrealizowanej w Olofström (region Blekinge) stanowiącego architektoniczną, miejską dominantę

17 czerwca 2020 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD z Zarządem Inwestycji Olofströmshus AB w Szwecji przy współudziale i uświetnieniu wydarzenia reprezentanta Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu - Pana Sebastiana Magiera, kierownika placówki PAIH w Sztokholmie.

Celem tego wydarzenia było uroczyste wszczęcie procedury odbiorowej pierwszego z budynków budowanego przez naszą Grupę osiedla mieszkaniowego w Olofström. Kompleks ten jest innowacyjną i największą inwestycją w regionie Blekinge, a wybudowane obiekty są najbardziej wyróżniającymi się i najwyższymi budynkami w rejonie (dominantą).

Procedura odbiorowa przebiegła sprawnie i przypadła na czas szwedzkiego święta „Midsommar” szczególnie kultywowanego rokrocznie w tymże kręgu kulturowym, a który w pewien sposób nawiązuje do polskiej tradycji nocy świętojańskiej.

Podczas pierwszych czynności odbiorowych nie zabrakło uroczystego spotkania podkreślającego polsko-szwedzki sukces Grupy F.B.I. TASBUD urozmaiconego tradycyjnymi potrawami, w  menu znalazły się śledzie, szwedzkie klopsiki “Köttbullar”, ale i truskawki z bitą śmietaną, z których słynie region Blekinge. Smaczne, skandynawskie menu wzbogaciły polskie, tradycyjne pierogi i bigos zapewnione przez stronę polską.

Midsommar to gorączka Świętojańskiej Nocy, polskie „wianki”, jest to święto, które swoją popularnością dorównuje w Szwecji Bożemu Narodzeniu. Chociaż „Midsommar” oznacza środek lata, to jednak świętuje jego początek [Midsommarafton (afton = wieczór, wigilia)].

Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD już wkrótce przystąpi do oficjalnego i uroczystego przekazania Inwestorowi całości zleconego kompleksu mieszkaniowego.

Realizacja inwestycji została zlecona w wyniku publicznego postępowania przetargowego. Zamawiającym jest przedsiębiorstwo komunalne. Na terenie gminy Olofström mieści się m.in. druga co do wielkości fabryka samochodów Volvo w Szwecji.

F.B.I. TASBUD S.A. ul.  Balaton 20, 01-981 Warszawa Centrala: tel.  +48 22 834 26 47, tel./ fax  +48 22 865 53 00 e-mail: biuro@fbitasbud.pl REALIZACJA: ACTIVEDESIGN
Facebook LinkedIn