Project Description

Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD jako Generalny Wykonawca współpracuje z największym fińskim deweloperem Grupą YIT, która realizuje projekty m.in. w państwach bałtyckich – Litwie, Łotwie, Estonii, Szwecji, Finlandii, Polsce, a także u naszych południowych sąsiadów – na Słowacji i w Czechach. Skandynawski deweloper ma w swoim polskim portfolio już takie przedsięwzięcia mieszkaniowe jak Nordic Mokotów oraz Nordic Sadyba.

Wieloetapowy projekt osiedla Nordic Bemowo zlokalizowany jest w najszybciej rozwijającej się części dzielnicy Bemowo, przy ulicy Lazurowej i Batalionów Chłopskich tuż obok nowo powstającej II stacji linii metra Lazurowa, zapewniającej szybkie połączenie z centrum miasta. W pobliżu znajduje się trasa S8 gwarantująca szybki wyjazd ze stolicy oraz liczne tereny zielone do spędzania wolnego czasu przez przyszłych mieszkańców, m.in. Park Górczewska, Las Bemowski, czy też Rezerwat Przyrody Łosiowe Błota położony w obrębie otuliny Kampinoskiego Parku Narodowego.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Kuryłowicz & Associates, która stworzyła niezwykle unikalny projekt w stylu skandynawskim, a z którą nasza Grupa już nie raz współpracowała przy innych wspólnych realizacjach. Budownictwo skandynawskie jest doskonale znane naszej Grupie Kapitałowej z inwestycji wznoszonych m.in. w Szwecji. Budynki mieszkalne Nordic Bemowo będą częścią tętniącego życiem placu miejskiego z ogrodami dostępnymi dla wszystkich. Nordyckiego klimatu nadadzą osiedlu m.in. elewacja z płytek klinkierowych oraz zastosowanie elementów drewnianych z modrzewia syberyjskiego. Lekkości obiektom dodadzą przeszklone loggie i balkony.

Pierwszy etap inwestycji będzie składał się z zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z 6 kondygnacjami, oraz jedną podziemną z garażem mogącym pomieścić 130 pojazdów. Dla komfortu mieszkańców w budynku znajdą się również lokale usługowe. W pierwszej fazie inwestycji powstanie pierwsza setka przestronnych mieszkań z zaplanowanych kilkuset.

Nordycka architektura, wysoka jakość wykonania inwestycji gwarantowana przez Grupę Kapitałową F.B.I. TASBUD, liczne udogodnienia dla mieszkańców oraz bogata zieleń otaczająca osiedle sprawią, że Nordic Bemowo będzie idealnym miejscem do zamieszkania.

www.yit.pl/warszawa/nordic-bemowo