Project Description

Bezpośrednio na zlecenie Zeitgeist Asset Management, firmy zarządzającej aktywami inwestorów prywatnych i instytucjonalnych, Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD zaadaptuje stary budynek biurowca na nowoczesny dom studencki. Inwestycja mieści się przy ulicy Solec 22 na warszawskim Powiślu. Jako generalny wykonawca odpowiadamy za gruntowną przebudowę i modernizację nieruchomości.

Zeitgeist Asset Management jest dla Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD ważnym partnerem. Firma posiada w swoim portfolio 258 mln euro zainwestowanego kapitału, 628 mln euro aktywów w zarządzaniu, 463 tys. m2 gruntów oraz 339 tys. m2 powierzchni do wynajęcia.

Inwestycja przy ulicy Solec 22 posiadać będzie dwie części: 8- i 12-kondygnacyjną. Akademik, po przebudowie, będzie wyposażony w kilkaset pokoi, w tym apartamenty premium oraz pokoje dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie pokoje 1 i 2-osobowe wyposażone będą w prywatne łazienki oraz kuchnie. W budynku studenci będą mogli korzystać także m.in. z prywatnej pralni samoobsługowej oraz z  pomieszczenia do przechowywania rowerów. Na dolnych kondygnacjach znajdować się będą lokale usługowe – sklepy i punkty gastronomiczne.

Projekt architektoniczny opracowała Grupa 5 Architekci, która stworzyła nowoczesną koncepcję, podkreślając jednocześnie historyczny rys budynku lat 60-tych. W obiekcie zachowano oryginalną klatkę schodową. Projekt na Solcu nawiązuje do cenionego przez studentów akademika U Průhonu w Pradze – Holešovice, którego inwestorem również był fundusz Zeitgeist Asset Management.

Oddanie budynku do użytku zaplanowane jest w na przełomie września i października 2022, tak aby zapewnić miejsca dla przyszłorocznych studentów.

Warszawa jest jednym z większych miast akademickich w Europie, co roku kształcąc około 290 tys. studentów. W samej stolicy jest 96 uczelni wyższych, które przyciągają blisko jedną czwartą całej populacji żaków z Polski, jak również z zagranicy. Jest to jedna z najbardziej popularnych destynacji dla studentów z całego świata.

https://www.zeitgeist.re/pl/portfolio/solec