Project Description

Na granicy dwóch najstarszych Dzielnic m.st. Warszawy, a zarazem najbardziej rozwijających się obecnie pod względem architektonicznym oraz przestrzennym – Śródmieścia i Woli, wybudowaliśmy wielokondygnacyjny ekskluzywny apartamentowiec. Jest on który jest usytuowany pomiędzy dwoma istniejącymi już budynkami osiedla „Żelazna”.

Wcześniej, w tym miejscu, znajdowała się stara kamienica, która ze względu na stan grożący zawaleniem, została wyburzona. Na jej miejscu obecnie został wybudowany nowoczesny, zróżnicowany poziomowo awangardowy budynek mieszkalny o wysokim standardzie. Wewnątrz budynku znajdują się przestronne apartamenty, które posiadają miejsca postojowe zlokalizowane w garażu podziemnym. Ciekawe zagospodarowanie terenu uzupełnia rzeźba Zbigniewa Gosa. Wgląd apartamentowca kontrastuje z otoczeniem tym samym wyróżniając go na tle innych budynków. Nowoczesna linia, daje poczucie elitarności budowli na przestrzeni całej dzielnicy.

Całość budynku została wykończona wysoce jakościowymi materiałami. Na szczególną uwagę zasługuje nietuzinkowa antracytowa elewacja wykonana z ciemnoszarych płyt włóknocementowych z kontrastującymi wstawkami w kolorze pomarańczowym.

Autorzy Projektu:

arch. Grzegorz Stiasny, arch. Jakub Wacławek, arch. Paweł Niebudek

ARE STIASNY/WACŁAWEK sp. z o.o. i AARTO s.c.