Project Description

W centrum Warszawy przy skrzyżowaniu ulic Długiej i Bohaterów Getta zakończyliśmy budowę ekskluzywnego apartamentowca o najwyższym standardzie z lokalami usługowymi i wielokondygnacyjnym garażem podziemnym, tak aby spełnił on nawet najwyższe wymagania.
Budynek jest złożony z ośmiu kondygnacji, sześciu nadziemnych i dwóch podziemnych. Umieszczono w nim lokale o powierzchni od 38 m2 do 132 m2 wraz z licznymi miejscami parkingowymi w wielokondygnacyjnym garażu podziemnym oraz lokale usługowe dostępne bezpośrednio z ciągu pieszych. Kształt zabudowy wynika z kontekstu architektoniczno-urbanistycznego w którym osadzona jest nieruchomość, a jest nim obszar Starego Miasta.
Budynek stanowi zakończenie odtwarzanego kwartału zabudowy ograniczonego ulicami Długą, dawną ulicą Nalewki (obecnie Bohaterów Getta) i dzisiejszym ciągiem pieszym równoległym do ulicy Wyjazd. Nawiązuje do historycznej zasady zabudowy pierzejowej. W wyniku ukształtowania linii zabudowy budynek posiada trzy równorzędne elewacje frontowe od ulicy Bohaterów Getta, Ogrodu Krasińskich, oraz od ciągu pieszego wzdłuż Instytutu Elektroniki.
Z uwagi na prestiż lokalizacji elewacja budynku została wykończona płytami kamienia naturalnego – wapienia w kolorze beżowym oraz kamieniem jasnokremowym z wstawkami ceramiki artystycznej w pionowych glifach okiennych oraz na ścianie parteru przy wejściu głównym. W budynku umiejscowione są duże gabarytowo okna zabezpieczone balustradą szklaną z konstrukcją ze stali nierdzewnej zapewniające prawidłową estetykę budynku i pasujące do prestiżowej okolicy.

Autorzy Projektu:
arch. Grzegorz Stiasny, arch. Jakub Wacławek, arch. Paweł Niebudek
ARE STIASNY/WACŁAWEK sp. z o.o. i AARTO s.c.

www.dembud.pl/www/bohaterow-getta-4