Project Description

Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD została Generalnym Wykonawcą kompleksu mieszkaniowego wchodzącego w zakres jednego z największych projektów realizowanych w Łodzi o nazwie Fuzja.

Kompleks realizowany dla znanej Grupy Echo Investment powstaje przy ul. Tymienieckiego na terenie dawnych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera.
Fuzja usytułowana jest w wyjątkowej części Łodzi, pełnej historii. Inwestycja w harmonijny sposób połączy ducha łódzkiej przedsiębiorczości z różnorodnymi funkcjami miejskimi, dzięki czemu ten fragment miasta na nowo wypełni się życiem i ludźmi.

Liczne usługi oraz udogodnienia znajdujące się na wyciągnięcie ręki oraz nowoczesne rozwiązania zapewnią wygodę i ułatwią codzienne życie. Na mieszkańców będzie czekał szereg punktów usługowych m.in.: restauracje, kawiarnie, piekarnie, a także wystawy, festiwale i wydarzenia kulturalne organizowane na terenie Fuzji. Sercem projektu będzie odrestaurowana zabytkowa, secesyjna elektrociepłownia, która przez lata zapewniała moc dla całego zakładu, a po jego zamknięciu inspirowała artystów.

Budowany przez Grupę Kapitałową F.B.I. TASBUD kompleks będzie składał się z 1, 2, 3 i 4-pokojowych mieszkań o powierzchniach do blisko 100 m2, z balkonem lub loggią, tak aby każdy znalazł dla siebie odpowiednią przestrzeń. Dla zapewnienia najwyższego standardu i komfortu mieszkania zostaną wyposażone w rozwiązania inteligentnego domu Echo Smart (dostosowujące temperaturę w pomieszczeniach, zamykające drzwi itp.) oraz różnorodne pakiety wykończeniowe.

Jako profesjonalny generalny wykonawca Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD zapewni najwyższą jakość wykonania kompleksu. Nie zabraknie również specjalistycznych robót inżynieryjnych na przykład wykopy zostaną zabezpieczone w postaci palisady z kolumn DSM, z kolei podłoże zostanie wzmocnione kolumnami DSM (z cementogruntu). Technologia ta cieszy się największą popularnością na świecie przy wzmacnianiu gruntów o niskiej nośności, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa wykonania i eksploatacji.

Prestiż inwestycji podkreśli elewacja wykonana z tynku dekoracyjnego z miką oraz elementów klinkierowych. We wnętrzu kompleksu zastosowane zostaną m.in. płyty fornirowe HPL oraz blacha perforowana, które nadadzą obiektom nowoczesnego, industrialnego klimatu. Kompleks ma również bogate zagospodarowanie terenu z dziedzińcem i licznymi zielonymi nasadzeniami.

www.fuzjaecho.pl