Project Description

Budowa trzeciego ekskluzywnego etapu osiedla „MODERNA 3” na zlecenie Spółki Dom Development S.A. złożonego z budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z wielopoziomowymi usługami i wielokondygnacyjnym  garażem podziemnym, z zagospodarowaniem terenu małej architektury, robotami drogowymi, infrastrukturą techniczną na rogu ulic Głębockiej i Malborskiej w Warszawie.

Realizacja inwestycji miała miejsce w prawobrzeżnej części Warszawy – dynamicznie rozwijającej się Dzielnicy Targówek. Nowoczesny kompleks „MODERNA” złożony jest z zespołu 14-stu budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z wielopoziomowymi usługami oraz wielokondygnacyjnymi garażami podziemnymi i częściowo naziemnymi. Najwyższe budynki mają po 12 kondygnacji nadziemnych, pozostałe budynki są niższe, dzięki temu projektowi architektonicznemu cała inwestycja zyskała nowoczesny i estetyczny wygląd. W trzecim etapie osiedla „MODERNA” znajdują się łącznie 163 lokale mieszkalne, o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 9 779,00 m2. Parking został przystosowany do przyjęcia 214 samochodów. W budowanym kompleksie zlokalizowane zostały 24 lokale usługowe o powierzchni sprzedażnej 1 989,47 m2, co pozytywnie przyczyniło się do podwyższenia komfortu życia mieszkańców tego obiektu. Warto podkreślić, iż budynki wchodzące w skład osiedla należą do grupy budynków ekologicznych (zrównoważone budownictwo) czego dowodem jest chociażby zastosowany system szarej wody, polegający na wykorzystywaniu wód deszczowych do spłukiwania muszli klozetowych. Cały kompleks mieszkaniowy wyróżnia nowoczesna architektura, funkcjonalny układ przestronnych mieszkań, przeszklone zabudowane balkony, które podnoszą estetyczne walory budynków, nadając im lekkość i elegancję.

Lokale mieszkalne znajdujące się na parterze posiadają ogródki, natomiast mieszkania na wyższych kondygnacjach wyposażone zostały w przestronne tarasy, loggie i  balkony. Kompleks został wyposażony w markowe windy, które ułatwiają przemieszczanie po obiekcie osobą starszym, niepełnosprawnym, jak również rodzinom z małymi dziećmi. Na terenie osiedla powstało przestrzenne patio, którego część została zaadaptowana na plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Kompleks „MODERNA  3” posiada własną zieloną promenadę. Osiedle zostało zlokalizowane w dogodny sposób, tak aby jego mieszkańcy cieszyli się bliskością szkół, przedszkoli, centrów handlowych, lokalnych restauracji oraz pobliskich terenów rekreacyjnych (lasku i Parku Bródnowskiego). Usytuowanie Zespołu Mieszkaniowego Osiedla Moderna 3 daje możliwości do prowadzenia zdrowego stylu życia w zgodzie z naturą, co w Warszawie jest swoistą rzadkością.