Project Description

Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD została generalnym wykonawcą APARTÉ Mokotów – inwestycji położonej w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy, która od lat znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych lokalizacji do życia, ze względu na bliskość terenów zielonych oraz doskonałą i szybką komunikację z centrum Warszawy.

Osiedle obejmować będzie trzy budynki zaprojektowane w nowoczesnej, minimalistycznej formie, w którym znajdą się 92 mieszkania. Powierzchnia użytkowa inwestycji wyniesie blisko 5500 m2.

Niską, 4-kondygnacyjną zabudowę  APARTÉ Mokotów charakteryzować będą duże okna oraz ozdobna elewacja z płytek. Każde mieszkanie wyposażone będzie w przestronny balkon lub wygodny ogródek – o powierzchniach nawet 246 m2. W kompleksie mieszkalnym znajdzie się również garaż podziemny na 93 miejsca parkingowe – naziemne oraz na platformach.

Na uwagę zasługują przewidziane w projekcie APARTÉ Mokotów proekologiczne rozwiązania.  Na dachach budynków znajdą się panele fotowoltaiczne, produkujące odnawialną energię, które pozwolą przyszłym mieszkańcom obniżyć koszty utrzymania części wspólnych.  W inwestycji zadbano również o retencję wody opadowej, która będzie gromadzona w podziemnym zbiorniku, a następnie wykorzystana do podlewania starannie zaprojektowanych terenów zielonych między budynkami. Wspólne zielone przestrzenie obejmą nasadzenia wykonane w przeważającym stopniu rodzimymi gatunkami zielonymi, a także wykonanie budek lęgowych dla ptaków oraz domków dla pożytecznych owadów. Dachy budynków oprócz instalacji fotowoltaicznej, charakteryzować będzie jasny żwir, zwiększający trwałość izolacji wodoszczelnej, a latem zabezpieczający przed przegrzewaniem się budynków. Wszystkie rozwiązania zastosowane zostaną w trosce o środowisko naturalne oraz wysoki komfort życia przyszłych mieszkańców.

To już kolejna inwestycja realizowana przez naszą Grupę Kapitałową z zastosowaniem tak licznych systemów dbających o środowisko naturalne. Jako ceniony generalny wykonawca na rynku skandynawskim możemy pochwalić się m.in. realizacjami w rejonie Malmö czy też w Göteborgu, gdzie panele słoneczne, systemy automatycznego sterowania budynkiem inteligentnym, wysoka szczelność i pasywność budynków są wdrażanym przez nas standardem.

Na terenie kompleksu APARTÉ Mokotów znajdą się również zadaszone stojaki na rowery, wózkarnia oraz paczkomat, zwiększające codzienną wygodę mieszkańców.  Kolejnym dużym atutem tej realizacji jest bliskość parków i terenów zielonych nad Wisłą, Łazienek Królewskich, parku Akcji Burza wokół Kopca Powstania Warszawskiego czy też obiektów sportowych terenu Agrykoli. APARTÉ Mokotów otaczają też liczne ścieżki rowerowe.

Deweloperem APARTÉ Mokotów jest znana od 65 lat w Europie, francuska grupa Bouygues Immobilier, chwaląca się m.in. takimi inwestycjami jak tunel pod kanałem La Manche, czy też lotnisko Roissy-Charles de Gaulle w Paryżu. Deweloper działa w Polsce już ponad 20 lat, realizując inwestycje w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

https://www.bi-polska.pl/mieszkania/warszawa/aparte-mokotow