Project Description

Już jesienią przyszłego roku nowi najemcy zaczną użytkować nowoczesny budynek biurowo-usługowy. Faktoria, bo tak nazywa się budowany przez nas nowopowstający, wielokondygnacyjny biurowiec w centrum Konstancina-Jeziornej, z uwagi na trudne warunki posadowienia budynku wymagał zastosowania specjalistycznych technologii inżynierskich. Dzięki dużemu doświadczeniu jako generalny wykonawca, Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD podołała wyzwaniu i wykonała wzmocnienie podłoża w technologii kolumn CNC.

Nowoczesny budynek biurowo-usługowy przy Alei Wojska Polska w Konstancinie-Jeziornie zlokalizowano w samym centrum miasta, tuż przy galerii handlowej „Stara Papiernia” –  w parku, nieopodal oczka wodnego. Sama nazwa biurowca nawiązuje do historii tego miejsca, czyli terenów pofabrycznych, na których od 1760 roku funkcjonowała Fabryka Papieru.

Za projekt budynku odpowiada pracownia Cube Architekci Kubicki Mizieliński Sp. j., która zadbała o to, aby oddać piękny, surowy styl industrialny. Cechami charakterystycznymi są duże, otwarte przestrzenie oraz loftowy minimalizm. Jako Generalny Wykonawca odpowiedzialny za budowę obiektu, postawiliśmy także na wysoki standard wykończenia, stosując dużo przeszkleń i stali, dzięki czemu budynek nabiera nowoczesnego charakteru, jest dobrze oświetlony oraz wyróżnia się przestronnym, funkcjonalnym układem pomieszczeń.

Najemcy mogą w pełni dopasować swoje potrzeby biznesowe do powierzchni oferowanych lokali. Octava Property Trust – inwestor realizujący projekt – oferuje lokale biurowo-usługowe od 35 do ponad 1000 mkw. Na wyższych kondygnacjach zlokalizowana będzie m.in. renomowana klinika medyczna funkcjonująca w mieście od przeszło 20 lat; na parterze zaś funkcjonować będą lokale gastronomiczne, restauracje i kawiarnie, które zapewnią codzienną wygodę użytkownikom kompleksu. Budynki zostały wyposażone w windy, dzięki czemu będą one w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych i rodzin z dziećmi.

W materiale wykorzystano wizualizacje Octava Property Trust.

www.octavaproperty.com